Tu jesteś Strona główna Realizacje Przemysł ciężki Stacje rozładunku i załadunku worków Big-Bag

Stacje rozładunku i załadunku worków Big-Bag

Firma V-tech-2 zaprojektowała i wykonała stacje rozładunku i załadunku worki Big-Bag.

 

Proces:

Materiałem rozładowywanym jest boraks w postaci  drobnokrystalicznego proszku.

Rozładunek worków będzie się odbywał w stacji, gdzie produkt będzie zsypywany grawitacyjnie do leja rozładunkowego połączonego z przenośnikiem ślimakowym. Big Bagi będą umieszczane nad lejem zrzutowym stacji za pomocą wciągnika elektrycznego poruszającego się po szynie nad stacją rozładunkową. Zawieszenie worka na trawersie odbędzie się z pozycji podłoża, następnie podniesienie i przetransportowanie worka do stacji umożliwi jego rozładunek, a rozwiązanie rękawa worka nastąpi bezpośrednio w leju zrzutowym poprzez drzwiczki boczne w leju z pozycji podłoża.

Do zawieszania i podnoszenia worków służy rama z hakami podwieszona do haka wciągnika. Po zakończeniu rozładunku pusty worek zostanie wyjęty ze stacji. Wciągnik elektryczny będzie zasilany napięciem 400 V z maksymalnym udźwigiem do 1500 kg z dokumentacją pod odbiór UDT.

 

Załadunek worków będzie odbywał się w stacji gdzie produkt będzie zsypywany grawitacyjnie z zbiorników buforowych zamkniętych zasuwą płaską z napędem pneumatycznym do worków Big-Bag umieszczonych na podeście z tensometrami. Gdy worki zostaną napełnione następuje wysłanie sygnału powodującego zasunięcie zasuw w zbiornikach zasobowych. Zawiązany worek zdejmowany z konstrukcji i przetransportowywany na magazyn jest za pomocą wózka widłowego.

 

Zakres:

  1. Stacja rozładunku Big-Bag z wciągnikiem o udźwigu 1,5t i lejem rozładunkowym, typ SR-1,5        (1 kpl.)
  2. Stacja załadunku Big-Bag, z systemem wagowym i zbiornikiem pośrednim typ SZ-1,5                   (2 kpl.)


Galeria zdjęć