32-418-80-83 tel.fax 32-418-80-83
v-tech@v-tech.net.pl
od 8:00 do 16:00 (w piątek od 7:00 do 15:00)
Tu jesteś Strona główna Oferta Zasuwy, rozdzielacze, dozowniki celkowe, wyposażenie silosów, leje wibracyjne

Zasuwy, rozdzielacze, dozowniki celkowe, wyposażenie silosów, leje wibracyjne


Stacje załadunku i rozładunku big-bagów
Stacje załadunku big-bagów.

Stacje załadunku big-bagów służą do płynnego i równomiernego napełniania worków big–bag materiałami sypkimi lub kawałkowymi.
Wyposażone są w zbiornik zasobowy o zróżnicowanej pojemności oraz uchwyt do mocowania big-baga. Pod zbiornikiem zasobowym zamontowana jest zasuwa płytowa z napędem elektrycznym. Cała stacja załadunku posadowiona jest na stalowej konstrukcji wsporczej na płozach lub na kółkach umożliwiających swobodne jej przemieszczanie. Stacje załadunku można wyposażyć w pomost wagowy, umożliwiający dokładne napełnianie big-bagów, a także w szafką sterowniczą ze sterownikiem, który umożliwia automatyczne zamknięcie zasuwy po osiągnięciu żądanej wagi.

 

Stacje rozładunku big-bagów.

Stacje rozładunku big-bagów służą do rozładowywania materiałów sypkich lub kawałkowych z worków big–bag. Wyposażone są w uchwyt do mocowania biga-baga, zbiornik zasobowy oraz dozownik, którym może być krótki przenośnik taśmowy, podajnik wibracyjny lub przenośnik ślimakowy.

Cała stacja rozładunku posadowiona jest na stalowej konstrukcji wsporczej na płozach lub na kółkach umożliwiających swobodne jej przemieszczanie. Stacje rozładunku można wyposażyć w przemiennik prądowy lub sterownik tyrystorowy, umożliwiający płynną regulację wydajności w zakresie od 25 ÷ 100% (zakres regulacji uzależniony jest od rodzaju dozownika i rodzaju zastosowanego napędu).

Zarówno stacja załadunku, jak i stacja rozładunku big-bag ułatwia korzystanie z worków typu big-bag. Dzięki tym urządzeniom można znacznie przyspieszyć proces napełniania i opróżniania worków typu big-bag, a tym samy usprawnić procesy produkcyjne.

 

 Galeria zdjęć